Akcje

08.07

Poniedziałek

17:30
MedEx- warsztaty jogi

Warsztaty w ramach projektu MedEx przeznaczone dla studentów zzagranicznych przyjeżdżających na wymiany ze SCOPE i SCORE. Miały na calu zapoznania ich z podstawami jogi jako sposobem radzenia sobie ze stresem, medytacji, zwiększenia koncetracji, a także ćwiczeń rozciągających.

12.07

Piątek

08:00
NICE - lipiec

NICE (National Incomings Care and Excursions Project) to weekendowa wycieczka dla zagranicznych studentów, którzy przyjeżdżają do Polski w ramach SCOPE lub SCORE (SCOPE - Program Stały ds. Praktyk Klinicznych; SCORE - Program Stały ds. Wymiany Naukowej). Studenci odbywający swe praktyki/wymianę naukową w innych miastach, mogą dzięki temu poznać najciekawsze zakątki Wrocławia.

28.06

Piątek

09:00
Opieka nad Incomings LIPIEC 2019

Przyjęcie i opieka nad studentami przyjeżdżającymi do Wrocławia na praktyki kliniczne SCOPE i wymiany naukowe SCORE w lipcu 2019.

07.05

Wtorek

09:00
Szpital Pluszowego Misia

Projekt "Szpital Pluszowego Misia" ma na celu ocieplenie wizerunku białego fartucha i edukację dzieci w kwestii profilaktyki zdrowotnej poprzez zabawę. Podczas naszych odwiedzin w przedszkolu 4 grupy przedszkolaków zgłębiły tajniki pracy lekarza. Akcja trwała ok. 2,5 godziny.

12.06

Środa

13:15
06.06

Czwartek

08:30
Lekcja o ludzkim ciele w przedszkolu

Dzięki współpracy z Działem Marketingu UMW zostaliśmy zaproszeni do przeprowadzenia lekcji w Przedszkolu Montessori Pestka. Lekcja dotyczyła budowy ludzkiego ciała, stanowiła podsumowanie bloku tematycznego, realizowanego przez przedszkolaki. 

21.05

Wtorek

17:00
Warsztaty resuscytacji noworodka NLS

Warsztaty dotyczyły resuscytacji i NLS noworodków. Podzielone były na część teoretyczną (prezentacja) oraz na część praktyczną (ćwiczenia poszczególnych czynności na fantomach oraz praca ze scenariuszami wydarzeń). Warsztaty trwały 2,5 h. Uczestniczkami warsztatów były studentki położnictwa.

03.06

Poniedziałek

14:00
Nibylandia

Akcja Nibylandia polega na odwiedzaniu dzieci i młodzieży na oddziale psychiatrycznym. Akcja ma na celu:-dostarczenie pacjentom rozgrywki z elementami edukacyjnymi -zapoznanie studentów z funkcjonowaniem oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży Akcja odbyła się 3 czerwca, trwała około 2 godziny i była to trzecia akcja Nibylandia w tym roku akademickim.

21.05

Wtorek

17:30
How to doctor

Akcja w postaci wykładu ma na celu przybliżenie studentom specyfiki rezydentury, starzu, LEKu i założeń Porozumienia rezydentów, dnia 21.05.2019 od godziny 17,30 do 19,30, akcja trwała 2 godziny. Akcja duża a,b,d,f,l,k,m,o. Patronami: SCOME Akcja przeprowadzona pierwszy raz. Akcja pod patronatem Porozumienia Rezydentów, sponsorzy Medycyna Praktyczna. Fotorelacja https://drive.google.com/drive/folders/1jbSCtcQKSu4ZXyO0dvggubJr04tkyKGx  W reklamie akcji zostały użyte plakaty

16.04

Wtorek

13:00
Czytamy Pomagamy

Akcja "Czytamy Pomagamy" ma na celu umilić dzieciom czas spędzany w szpitalu. Podczas akcji przeczytamy bajkę " Kot w butach" a następnie pobawimy się z dziećmi, zagramy w gry. Postaramy oderwać je na chwilę od szarej rzeczywistości walki z chorobą.

01.04

Poniedziałek

08:00
Sprzątanie starej siedziby

Sprzątnięcie i transport rzeczy i materiałów z siedziby pod Dziekanatem w celu jej opróżnienia.   

06.04

Sobota

11:30
Wrocław się szczepi

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprosiło nasz Oddział wraz z akcją Szpital Pluszowego Misia na event pt. Wrocław się szczepi. Na 2 stanowiskach wolontaruisze przełamywali strach dzieci przed lekarzami, podczas, gdy rodzice byli edukowani nt. konieczności szczepień i konsekwencji nie prowadzenia takeigo działania. Na każdym stanowsku było 3 wolontariuszy.

21.05

Wtorek

09:00
Dzień Zdrowia - UBS

Akcja mająca na celu podniesienie świadomości społeczeństwa o ryzyku zachorowania na choroby cywilizacyjne oraz przeprowadzenie badań profilaktycznych. Przeprowadzona została dnia 21.05.2019r. w siedzibie międzynarodowej firmy UBS w godzinach 9.00-15.00. Akcja duża. a, c,d,e,f, gI,gII,gIV, h, k Akcja trwała 6 godzin. Akcja przeprowadzona po raz pierwszy w tym roku akademickim. Odbyła się w języku angielskim i polskim. Przyznano zewnętrzne lokalne dofinansowanie. Organizacje zaangażowane w akcje: Centrum Optyczne Dr Marchewka oraz DKMS . Przebadanych zostało ok.400 osób na kilku stanowiskach, m.in. testy na obecność HCV, badanie poziomu cukru we krwi, badanie ciśnienia tętniczego, analiza składu masy ciała plus porady dotyczące zdrowego odżywiania...

06.04

Sobota

10:00
Zdrowie Pod Kontrolą

Akcja mająca na celu podniesienie świadomości społeczeństwa o ryzyku zachorowania na choroby cywilizacyjne oraz przeprowadzenie badań profilaktycznych. Przeprowadzona została dnia 06.04.2019r. w galerii handlowej Galeria Dominikanska w godzinach 10.00-18.00. Akcja duża. a, c,d,e,f, gI,gII,gIV, h, k Akcja trwała 8 godzin. Akcja ogólnopolska przeprowadzona po raz pierwszy w tym roku akademickim. Przyznano zewnętrzne lokalne dofinansowanie w kwocie 1200zł. Patroni: Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Dr hab. Marek Ziętek,. Organizacje zaangażowane w akcje: Centrum Optyczne Dr Marchewka, PTSS. 

11.04

Czwartek

10:00
Ratowanie na spontanie - Wózkownia

Teoretyczny i praktyczny instruktaż z udzielania pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia i zadławienia u niemowląt, dzieci i dorosłych dla rodziców oraz ich dzieci. Akcja odbyła się w związku z akcją Kina Nowe Horyzonty "Wózkownia". Grono odbiorców to ok. 50 słuchaczy. 

08.05

Środa

14:00
Nibylandia

Akcja Nibylandia polega na odwiedzaniu dzieci i młodzieży na oddziale psychiatrycznym. Akcja ma na celu:-dostarczenie pacjentom rozgrywki z elementami edukacyjnymi -zapoznanie studentów z funkcjonowaniem oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży Akcja odbyła się 8 maja, trwała około 2 godziny i była to już druga akcja Nibylandia w tym roku akademickim.

28.05

Wtorek

17:00
Tramwaj zwany pożądaniem

Ile razy w ostatnim roku jeździłeś tramwajem lub autobusem? Dziesiątki? Setki? Tysiące? Gwarantujemy Ci, że takiego imprezowego przejazdu nie przeżyłeś jeszcze nigdy! Przed nami już kolejna edycja imprezy "Tramwaj zwany Pożądaniem" we Wrocławiu! Czy kiedykolwiek miałeś szansę zadać pytania dotyczące profilaktyki zakażenia HIV i bezpiecznego seksu? My odpowiemy na wszystkie pytania podczas wspólnej podróży!Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland już we wtorek, 28 maja zabierze Cię w niesamowitą podróż, gdzie wszystkie pytania są dozwolone! Nasz imprezowy tramwaj wystartuje o godz. 18.00 i zapewni wszystkim świetną zabawę, dużą dawkę najgorętszej muzyki, pożądaną wiedzę na temat profilaktyki zakażeń HIV od wyszkolonych edukatorów -...

01.10

Poniedziałek

00:00
Przeniesienie z oddziału Kielce

Przeniesienie z oddziału Kielce

Brak daty rozpoczęcia
-
Miś pod Szpitalną Choinkę - Impreza Charytatywna

Akcja mająca na celu zebranie pieniędzy na prezenty dla dzieci w ramach akcji Miś pod Szpitalną Choinkę. Przeprowadzona dnia 13-14.12.2019 w klubie Black. Akcję kwalifikuje się jako średnią, spełnia kryteria (3.2.4): b, c, d, e, f.iv., g

Brak daty rozpoczęcia
-
Miś pod Szpitalną Choinkę - przygotowanie prezentów

Pakowanie prezentów dla dzieci w ramach akcji Miś pod Szpitalną Choinkę.